designcoholic-reklam

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-01

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-01

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-02

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-03

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-04

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-05

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-06

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-07

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-08

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-09

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-10

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-11

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-12

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-13

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-14

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-15

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-16

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-17

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-18

sidney-de-modern-bir-ev-moebius-house-proje-yardim-19

Avustralya denildiğinde aklınıza ilk neresi gelir ? Tabi ki Sidney ! Okyanus ülkesi Avustralya’nın başkenti Canberra olmasına rağmen Sidney, dünya çapındaki popülerliğiyle buranın çok daha önündedir. Bu durumu Ankara ve İstanbul arasındaki ilişkiye benzetebiliriz. Bu güzel şehir, Avustralya’nın en eski yerleşim yeri olarak da bilinir. Özellikle dünyaca ünlü limanı, ilginç mimari yapıları ve eğlenceli gece hayatı, buranın turistler açısından tercih edilmesinde önemli rol oynar. Şehir, ülkenin bazı kesimleri gibi uzun yıllar İngilizlerin hakimiyeti altında kalsa da bağımsızlığından sonra kısa sürede dünyanın sanat ve kültür merkezlerinden biri olmayı başarmıştır.

Sidney’in popülerliği, burada yaşamak isteyen kişi sayısının da artmasına neden oluyor. Durum böyle olunca da eşsiz güzellikteki şehir birbirinden güzel evleri ve ilginç mimarileri ile dikkat çekiyor. İşte bunlardan birisinin konuğuyuz bugün. Moebius House isimli bu modern ev, ilk bakışta insanda uzayda bulunan bir üs hissi uyandırıyor. İlginç bina tasarımı, çevresindeki sıradan mimari örneklerine göre oldukça çarpıcı. Evin yaşam alanına adım attığınızdaysa atmosferine hemen alışıyorsunuz. İçi de dışı kadar etkileyici olan bu modern ev, gerçekten başarılı bir mimarlık örneği. Ne dersiniz, Moebius House’ye daha yakından bir göz atalım mı ?

İşte karşınızda Sidney’de bulunan modern ev Moebius House

İnsanlar eskiden, yalnızca “başımı örtecek bir çatım olsun” derdindeyken, günümüzde böyle düşünenlerin sayısı oldukça azaldı. Artık evler insanların başını örtmek için değil, zevklerine hitap etsin diye hayal gücünün sınırlarını zorlayacak şekilde “farklı” tasarlanıyor. Maksimum konfor, lüks olanaklar, büyük yaşam alanı gibi özellikler; çağımızla uyum içerisinde, hatta bazen ötesindeki avantajlarla donatılıyor.

İşte bugün sizlerle paylaşacağımız modern ev tasarımı da yukarıdaki cümlelerin açık bir örneğini teşkil ediyor. Zira Moebius House çağ ötesi tasarımıyla insanda büyük bir hayranlık uyandırıyor.

Avustralya Sidney’de yer alan modern ev, Tony Owens Partners tarafından tasarlanmış. 2004 yılında kurulan ve mimarlık, iç tasarım, kentsel planlama üzerinde yoğunlaşan şirket, bu ilginç bina tasarımıyla yine beğenileri toplamayı başarmış. 15 mimarı ve 3 iç tasarımcı çalışanı olan Tony Owen Partners, Moebius House ile ne kadar yaratıcı olduğunu kanıtlamış görünüyor.

Tasarımcılar bu sıradışı yapı içintıpkı bir otomobil gibi, metal paneller ve çelik bir çerçeve üzerine inşa edilen ev” tanımını yapıyor. Bunun yanında geometrik bir tasarıma sahip olan Moebius House, bembeyaz dış cephesi ve boydan boya olan camlarıyla uzaktan bile hemen fark ediliyor. Bahçesinde modern bir havuzu olan iki katlı modern evin iç tasarımında da beyaz malzemeler kullanılmış.

Sidney’de sadece kamuya açık yapılar mimarisiyle dikkat çekmiyor. Az önce inceleme fırsatı bulduğumuz Sidney’deki modern ev Moebius House gibi kişiye özel evler de çok etkileyici duruyor.

—————————————————————————————————————————————

Mimarlık, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı projelerinizde veya öğrenci proje çizimlerinizde profesyonel destek ve proje yardımı almak için bizlere ;

proje-yardim@hotmail.com mail adresinden veya İLETİŞİM sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

—————————————————————————————————————————————

Sidney’de Modern Bir Ev “Moebius House”
Bookmark and Share

ilgincbirbilgi-reklam

designcoholic-reklam

Post navigation


Bir Cevap Yazın