designcoholic-reklam

proje-yardim-dünyadan-degisik-otel-projeleri-Burj-Al-Arab-Hotel

Dünyadan değişik otel projeleri, iç ve dış tasarımları ile dünya çapında isim yapmış bazı otelleri sizlere tanıtmak amacı ile derlenmiştir.

Burj Al Arab Hotel, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Burj Al Arab Birleşik Arap Emirlikleri Dubai şehir merkezinde bulunan lüks bir oteldir. Yelken şekli ile tanınan otel dünyanın ikinci uzun otelidir. Yapay bir ada üzerine yapılan Burj Al Arab bir köprüyle anakaraya bağlanmıştır.

proje-yardim-dünyadan-degisik-otel-projeleri-Burj-Al-Arab-Hotel

Liberty Hotel, Boston, ABD

Yaklaşık 150 yıl boyunca Boston’daki şuçlular için hapishane olarak kullanılan Liberty Hotel eski mimari yapısının korunması sayesinde isim yapmıştır. Eski hapishane parmaklıkları değiştirilmeden kullanılan otel müşterileri için eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

proje-yardim-dünyadan-degisik-otel-projeleri-Liberty-Hotel

Igloo Village Kakslauttanen, Saariselka, Finlandiya

Igloo Village, kış mevsiminde, müşterilerinin soğuktan etkilenmeden, odalarındaki cam tavanlardan kar manzaraları ve Kuzey ışıklarını rahatlıkla seyredebilmelerine olanak sağlayan ilginç otel odası tasarımları ile isim yapmıştır.

proje-yardim-dünyadan-degisik-otel-projeleri-Igloo-Village-Kakslauttanen

Das Park Hotel, Linz, Avusturya

Avusturya, Linz’de bulunan Das Park Hotel, otel odası olarak kanalizasyon borularını kullanması ile tanınmış bir oteldir. Odalar çift kişilik yatak, kulübe uyku tulumu ve elektronik kod kilidi ile donatılmıştır.

proje-yardim-dünyadan-degisik-otel-projeleri-Das-Park-Hotel

Hotel Marques de Riscal, Elciego, İspanya

Bu beş yıldızlı otel, aslen 1858 yılında inşa edilmiş bir şaraphane, şarap mağazası ve bağcılık müzesi olarak yapılmış. Otel, Pembe, gümüş ve altın şerit benzeri titanyum plaka ile yapılmış değişik dış cephe tasarımı ile ünlenmiştir.

proje-yardim-dünyadan-degisik-otel-projeleri-Hotel-Marques-De-Riscal

Martello Tower, Aldeburgh, Suffolk, İngiltere

Martello Towers esasen olası bir Napolyon saldırısına karşı korunmak amacı ile inşa edilmiştir. Ancak günümüzde otel olarak kullanılan yapı, yankılanan odalarda, rüzgar, deniz ve yağmur sesleri içerisinde tarihsel bir deneyim yaşamak isteyenler için oldukça ilgi çekici bir otel.

proje-yardim-dünyadan-degisik-otel-projeleri-Martello-Tower

Gamirasu Cave Hotel, Ayvalı Köyü, Türkiye

Gamirasu Cave Hotel Kapadokya, Ayvalı Köyü, Türkiye’de yer almaktadır. Otel 30 odadan oluşmaktadır ve 1999 yılında faaliyete eçmiştir.. Kapadokya’nın en belirgin mağara otellerinden biri olan Gamirasu bin yıllık eski tarihi geçmişi ve ilginç mağara mimarisi ile ün salmıştır. Otelin yanı sıra Ayvalı köyü, ilginç tatlar ve şarap yapımı üzerine misafirler için çeşitli aktiviteler sunmaktadır.

proje-yardim-dünyadan-degisik-otel-projeleri-Gamirasu-Cave-Hotel

Quinta Real Zacatecas, Meksika

19. yüzyılda inşa edilmiş boğa güreşi arenasının, özgün yapısı ve güzelliğini koruyarak yeniden restore edilip, 1975 yılında otel haline getirilen yapı bu değişik mimarisi sayesinde dünya çapında ün salmıştır.

proje-yardim-dünyadan-degisik-otel-projeleri-Quinta-Real-Zacatecas

Hotel de Glace, Quebec, Kanada

Hotel de Glace veya Quebec Kanada buz otel dünyanın en eşsiz otellerinden biridir. Buz’dan inşa edilen otelin geniş odaları, cafe-barı ve buz’dan restaurantı dünya çapında tanınmasına olanak sağlamıştır.

proje-yardim-dünyadan-degisik-otel-projeleri-Hotel-de-Glace

Magic Mountain Hotel, Huilo Huilo, Şili

Magic Mountain Otel veya Montana Magica Lodge, doğa rezervleri bulunan muhteşem bir oteldir. Otel gerçek bir volkan patlaması sonrasında volkan üzerine tasarlanıp inşa edilmesi ile tanınmıştır. Doğa ve insan yapımı tesislerin kombinasyonu, konfor ve doğa ile benzersiz bir deneyim sunmaktadır.

proje-yardim-dünyadan-degisik-otel-projeleri-Magic-Mountain-Hotel

—————————————————————————————————————————————

Mimarlık, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı projelerinizde veya öğrenci proje çizimlerinizde profesyonel destek ve proje yardımı almak için bizlere ;

proje-yardim@hotmail.com mail adresinden veya İLETİŞİM sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

—————————————————————————————————————————————

Dünyadan Değişik Otel Projeleri
Bookmark and Share

ilgincbirbilgi-reklam

designcoholic-reklam

Post navigation


Bir Cevap Yazın