designcoholic-reklam


SIK SORULAN SORULAR

GEÇME GARANTİM NEDİR ?

Öğrenciler gerek kendi , gerek öğretmenlerinin talepleri doğrultusunda çizdirdikleri projeleri şirketimizden aynen istedikleri şekilde ve yüzde yüz doğru tasarlanmış , doğru proje çizim teknikleri ile çizilmiş başarılı bir proje teslim alırlar . Öğrencilerin geçme yada başarı oranı dönem içindeki notları ile alakalıdır . Dönem içi notları iyi olan öğrencilerin geçme oranı yüzde yüzdür ancak notları düşük olan öğrenci dönem sonu teslimi için bizden dört dörtlük proje alıp geçemeyebilir . Bu yüzden sadece , bizden alacağınız projelerin düzgün , istekleriniz doğrultusunda ve kaliteli şekilde çizilip size teslim edileceğine garanti edebiliyoruz . Bu aşamadan sonra başarı oranınız sunumlarınıza ve mülakatınızdaki anlatım başarınıza kalıyor .

GİZLİLİĞİMİZ KORUNUYORMU ?

Proje Yardım ekibi ile çalışmaya başladığınız andan itibaren şirket arşivlerimizde sizler için kişiye özel dosyalar açılmaktadır . Her türlü iletişim , mail , okul , proje bilgileriniz , yaptığınız ödemeler , yaptırdığınız projeler , yetkililerimiz ile yaptığınız mail veya chat görüşmeleriniz kayıt altına alınmakta ve hiçbir suretle üçüncü sahışlar ile paylaşımları yapılmamaktadır . Yaptırdığınız projeler hiç bir şekilde reklam yada ticari amaçlı olarak kesinlikle başka yerlerde yayınlanmamaktadır . Sizin için yapılan projeler kesinlikle üçüncü şahışlara tekrar satılmamaktadır . Gizlilik prensibi konusunda sizlerden daha hassas olduğumuzu bilmenizi isteriz .

PROJEMİ KAYBETTİM TEKRAR ALABİLİRMİYİM ?

Dosyalarınız beş sene boyunca saklanmaktadır , herhangi bir ihtiyaç halinde istediğiniz tüm proje ve bilgiler hiç bir ücret talep edilmeden sizlere tekrar verilmektedir .

HANGİ BÖLÜMLERİN ÖĞRENCİLERİ PROJE ÇİZDİRTEBİLİYOR ?

Mimarlık , İç Mimarlık , Peyzaj Mimarlığı , Endüstri Tasarımı gibi çizim ve proje ile alakalı tüm bölümlerin projelerini çizmekteyiz .

PROJEME FİYAT ALIRKEN NELERİ BELİRTMELİYİM ?

Projenize fiyat almak için bizlere ; plan ve kesitlerinizin Autocad dosyalarını eğer yok ise proje çıktılarınızın çekilmiş fotoğraflarını yollayabilir , elinizde hiç bir şey yok ise yaklaşık projenizin metrekaresini ve kat adedini belirtebilirsiniz . Bunların haricinde çizdirmek istediğiniz Kat planları , Kesit , Cephe Görünüş , Detay , Perspektif veya Üç Boyutlu çizim gibi çizdirmek istediğiniz her şeyin adetleri ve çizim ölçeklerini bildirmeli , son olarak da projenizin sıfırdan mı yoksa elinizdeki mevcut dosyalar üzerinden mi çizilmesini istediğinizi ve projenizi teslim almak istediğiniz tarihi belirtmelisiniz .

TAKSİT YAPIYORMUSUNUZ ?

Dönemlik proje ( haftalık takip ) haricine hiçbir projede taksit yapılmamaktadır .

PROJEMİ YAPTIRMAYA KARAR VERDİM NE YAPMALIYIM ?

Bize istediğiniz herhangi bir iletişim yolu ile ulaşıp ödemenizi yapabileceğiniz Banka Hesap numaramızı edinip proje bedelinizi Banka Hesabımıza yatırmalı ve ardından sizden istenen dosyaları bizlere göndermelisiniz .

ÖDEMEMİ NASIL YAPARIM ?

Ödemelerinizi istediğiniz tüm Banka Şubelerinden , İnternet Bankacılığından , Telefon Bankacılığından , Bankamatiklerden veya Western Union ile bulunduğunuz ülkedeki Banka Hesabımıza yapabilirsiniz .

PARAMI ÖNCEDEN YATIRIYORUM BENİM GARANTİM NEDİR ?

Herşeyden önce unutmamalısınız ki muhatabınız şahıs değil Proje Yardım şirketidir . Tüm ödemelerinizi elinizde yasal olarak evrak bulunacak şekilde , Banka yolu ile istemekteyiz dolayısı ile herhangi bir Avukat vasıtası ile yasal olarak her zaman hakkınızı arama şanşınız bulunmaktadır . Tabiki böyle bir durum ile karşı karşıya kalmanız söz konusu bile olamaz , sonuçta biz proje şirketiyiz yani zaten işimiz proje çizmek , ücretini aldıktan sonra projenizi çizmememiz için hiç bir nedenimiz olamaz .

ŞİRKETİNİZE GELME ŞANŞIM YOK PROJEMİ SİZE NASIL ANLATARIM ?

Autocad ‘ de çizilmiş proje dosyanızda bize anlatmak istediklerinizi, yapılması gerekenleri üzerlerine notlar yazarak veya proje çıktılarınızın üzerine notlar yazıp fotoğraflarını çekerek bize dosyalarınızı yollayabilir ve 7/24 online hizmet veren CANLI DESTEK veya MSN hattımızdan yetkili kişilere isteklerinizi anlatabilirsiniz .

DÖNEMLİK PROJELERİ NASIL TAKİP EDİYORSUNUZ ?

Dönemlik projenize başlandığı zaman proje konunuz ile alakalı çizimleriniz derslerinizin gününe bağlı olarak size bir gün öncesinden teslim edilir . Okulda kritiğinizi aldığınız gün’ün akşamı bize hocalarınızın isteklerini , yapılması gerekenleri tekrar bildirirsiniz bu doğrultuda yine dersinizden bir gün önce verilmek üzere projeniz yeniden düzenlenip size gönderilir . Dönem sonuna kadar projeniz bu şekilde şirketimiz tarafından takip edilip çizilir . Alınan kritikleri aynı gün bize bildirmeniz gerçekten çok önemlidir . Proje Yardım sadece bir dönemde yaklaşık 30 öğrenciye dönemlik proje takibi , 120 – 130 öğrenciye tek seferlik proje yapmaktadır bu yüzden çok sistemli bir şekilde çalışmak zorundayız . Herkesin olduğu gibi sizinde projeniz için çalışma programımızda çizim yaptığımız belli günleriniz vardır . Bir öğrencinin bize geç dönüş yapması tüm hizmet verdiğimiz öğrencilerin programının kaymasına neden olacağı için geç haber verilen projeleri öne yada araya almıyoruz . Bu yüzden geç haber verdiğiniz zaman o hafta projenizin eksik çizimine neden olabilirsiniz.

DÖNEM ORTASINA GELDİK HAFTALIK TAKİP ALABİLİRMİYİM ?

Evet alabiliyorsunuz . Dönemlik proje ( Haftalık Takip ) seçeneğimiz şirketimizin çalışma programına göre hazırlanmış özel bir seçenek olduğu için iki hafta da olsa onaltı hafta da olsa her zaman bu programa dahil olabiliyorsunuz . Ancak seçenek bedelinde hiç bir değişiklik olmuyor .

ÇİZİLEN PROJEYİ BEYENMEDİM NE OLACAK ?

Projeler , eğer tasarımı bize bırakmadıysanız tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda çizildiği için bizden ne istediyseniz onu alırsınız . Bize bu aşamada düşen çizim kalitesi ve isteklerin yerine getirilmesidir . Eğer beğenmeyeceğiniz şeyleri istemediyseniz sizin için sorun çıkmaz . Tabi ki proje işi çok göreceli bir kavramdır , bu yüzden yinede projeniz size ulaştığında beğenmediğiniz ufak düzenleme veya düzeltmeler yapılması gerekiyor ve hata bizden kaynaklanıyorsa bunları düzeltiyoruz .

TASARIM YAPIYORMUSUNUZ ?

Evet istediğiniz taktirde , istediğiniz tarzda tasarımlar da yapıyoruz . Proje tasarımını tamamen bize bırakabiliyor yada isteklerinizi anlatıp o doğrultuda tasarımlar yaptırtabiliyorsunuz .

PROJEMİ NASIL VE NE ZAMAN TESLİM ALIYORUM ?

Projelerinizi internet üzerinden mail yolu ile bizden istediğiniz süre içerisinde teslim alıyorsunuz .

EL ÇİZİMİ YAPIYORMUSUNUZ ?

El çizimi yapmıyoruz ancak el çizimine ihtiyarcı olan öğrencilere yine bilgisayar destekli olarak çizim yapıyoruz . Yaptığımız dosyayı herhangi bir ozalitçide rapido ile çizilmiş gibi veya kurşun kalem çizimi olarak çıktı alabiliyor yada aldığınız çıktıların üzerinden kendiniz geçerek kullanabiliyorsunuz .

MAKET YAPIYORMUSUNUZ ?

Maketçilik ayrı bir branş olduğu için maalesef maketlerinizi yapmıyoruz .

PROJEM ÇOK ACELE YETİŞTİREBİLİRMİSİNİZ ?

Çalışan olarak yeterli sayıda Mimar ve İç Mimarımız olduğu için projenizi ne kadar az süreniz olursa olsun , istenilen süre içerisinde teslim ediyoruz . Ancak yinede projeniz hakkında ayrıntılı ve eksiksiz detayları bildirip bizden bilgi almanız gerekmekte keza yoğun olduğumuz dönemlerde yetişmeyecek projeleri almıyoruz .

Bookmark and Share

ilgincbirbilgi-reklam

designcoholic-reklam